Monaco Yacht Show 2022’nin öne çıkan 4 süperyat

Dünyanın en büyük yatlarının görücüye çıktığı Monaco Yacht Show, 2022 yılında da 100’den fazla süper yat ve 50’den fazla lüks yatıyla türünün en iyi örneklerine ev sahipliği yaptı.

İşte yatçılıkta mükemmelliği ve yeniliği temsil eden özenle seçilmiş 450 şirketin Monako rıhtımında boy gösterdiği etkinlikte öne çıkan 4 süper yat.

B2

Abeking & Rasmussen tarafından inşa edilen ve Reymond Langton tarafından tasarlanan 85,65 metre uzunluğundaki B2, Alman süperyat tersanesinin inşa ettiği en büyük ikinci yat. B2, Winch Design tarafından Temmuz ayında tamamlanan bir iç dizayn tadilatından geçti.

HERE COMES THE SUN

Büyük ölçekli bir yeniden inşa ve gövde genişletme için Damen Yachting’a teslim edilen HERE COMES THE SUN artık 89 metre uzunluğunda ve daha büyük spa tesisleri, güneşlenme terası, helikopter indirme alanı dahil olmak üzere önemli değişiklikler gördü.

PHOENIX II

Winch Design tarafından tasarlanan ve Alman süperyat uzmanları tarafından Lurssen Tersanesi’nde inşa edilen yaklaşık 90 metre uzunluğundaki PHOENIX II, New York’un benzersiz Art Deco tarzını yansıtan gösterişli bir iç mekana sahip.

AHPO

Bu yılki gösterideki en büyük yat olan AHPO 115,1 metre uzunluğunda. Lurssen tarafından inşa edilen çarpıcı süper yat Nuvolari-Lenard imzası taşıyor.