Sirena Yachts yeni süperyat serisini Monaco Yacht Show’da tanıtıyor

Türkiye’de doğan ve kısa sürede bir dünya markasına dönüşen Sirena Yachts, süperyat endüstrisine girmeye hazırlandığını resmen açıkladı. Sirena Yachts, yeni süperyat serisinin tüm dünyaya duyurusunu 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Monaco Yacht Show’da gerçekleştiriyor.

Sirena Yachts’ın yeni süperyat serisi 35, 42 ve 50 metrelik üç modelden oluşuyor. Sirena Yachts, daha önceki modellerinde olduğu gibi yeni serisinde de konfor ve seyir performansını daha üst seviyeye taşıma amacına bağlı kalacak.

Çelik ve alüminyumdan inşa edilecek yeni serinin dış görünümü, İtalyan tasarımcı Luca Vallebona’nın kaleminden çıkıyor. Aynı zamanda dünyanın en önemli yat inşa mühendisliği ofislerinden biri olan Hollandalı şirket Oossanen Naval Architechts’in imzasını taşıyor.

Yeni seri, Sirena Yachts’ın diğer modellerinde olduğu gibi sahibinin ihtiyaçlarına göre kişiye özel tasarlanacak. Kilit noktası ise sahibine sağlayacağı özel alan kullanımı olacak. Yeni serinin tasarımında tekne sahibinin mahremiyetine öncelik verilecek.

Sirena Yachts’ın serisinde sosyal alanların konforuna da büyük önem veriliyor. Bu nedenle Sirena Yachts’ın yeni süperyat serisinde modeller, tekne sahibi ve konuklarının keyifli ve konforlu bir şekilde sosyalleşmesini sağlayacak geniş alanlar sunacak şekilde tasarlandı. Yenilikçi bir çözüm önerisi olan ve açıldığında alanı genişleten katlanır kanatlı güverte, havuz, farklı seviyelerle oluşturulmuş ve bolca minderle donatılmış dinlenme alanları hem misafirlere keyifli alanlar yaratıyor hem de mürettebatın daha rahat çalışmasını sağlıyor. Bu sayede süperyatın her yerine erişim kolaylaşıyor.