En popüler 10 lüks şehir otomobili

Şehir otomobillerinin konforlu ve ekonomik olması amaçlanır. Bu araçlar, şehirde dolaşmak ve kısa yolculuklar için uygun fiyatlı olacak şekilde tasarlanır. Çoğu insan ortalama bir şehir otomobili istiyorsa Audi veya Lexus gibi markalar tercih ederken, ultra zenginlere özel seçenekler de var.

Bu lüks modeller, günlük hayatı kolaylaştırmak için üretildi ve fiyat etiketini umursamayanlar için mükemmel tercihler. İşte, yüksek paketine geçmesi bile ortalama bir otomobil fiyatında olan en popüler 10 lüks otomobil.

Mercedes-Maybach S Class

Mercedes-Maybach, Mercedes markası içinde zarafet ve lüksü bulacağınız yerdir. S Class Maybach’ın iki farklı versiyonu mevcut: V8’li 580 ve V12’li S 680. Bu motorların her ikisi de inanılmaz performans sunan hafif hibritlerdir.

Bentley Bentayga

Bentley’in birinci sınıf SUV’u Bentayga, piyasadaki ilk lüks SUV’lardan biriydi ve diğer üst düzey üreticiler için yeni bir segment oluşturdu. Bentayga, 4 litrelik V8, 6 litrelik W12 veya 3 litrelik hibrit motor seçeneklerine sahip.

Aston Martin DB11

Görüntüsü ve 528 beygir gücü ile yüksek performanslı bir GT otomobil olarak düşünülse de DB11, iki kapılı bir şehir otomobilinden beklediğiniz tüm lükse sahip. Aston Martin’in detaylara gösterdiği özen, DB11’in iç kısmındaki dikiş ve deri işlerinde bulunabiliyor. Aston Martin iç mekanında devasa bir dokunmatik ekran ve yol esnasında ihtiyacınız olan tonlarca teknolojiye sahip.

Rolls-Royce Ghost

2020’de yenilenen Rolls-Royce Ghost, geçmiş modellerden tonlarca ilham aldı ve modern çağa ayak uydurmak için yeni teknolojiler ile donatıldı. Bu teknolojiler arasında dinamik LED aydınlatma, daha verimli bir güç aktarma sistemi ve BMW’nin en yeni bilgi-eğlence teknolojisi yer alıyor.

Bentley Flying Spur

Bentley’ler klas ve dinamik E segmenti sedanlar olarak bilinir. Flying Spur da Continental GT’den birçok tasarım ipucu alan bir E segmenti sedan. 4 litrelik V8, 5 litrelik W12 ve 100kW’lık bir elektrik motoruyla gelen 2,9 litrelik V6 hibrit gibi etkileyici güç aktarma seçeneklerine sahiptir.

Rolls-Royce Wraith

Rolls-Royce Ghost’un iki kapılı versiyonu olan güçlü olduğu kadar klas model, akla gelebilecek her türlü kişiselleştirme seçeneğine sahip.

Lamborghini Urus

Urus, Lamborghini’nin temsil ettiği her şeye sadık kalmayı başaran bir SUV’sidir. Bu model, keskin hatları ve Lamborghini’nin ikonik Y-tasarım dili ile açık ara en agresif görüntüye sahip. 641 HP güç üretebilen 4 litrelik çift turbo V8 ile premium SUV, sadece 3,6 saniyede zahmetsizce 100 km/s’e ulaşabiliyor.

Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce, Bentley Bentayga’nın lüks SUV pazarındaki başarısına Cullinan ile cevap verdi. Adını dünyada bulunan en büyük elmastan alan lüks SUV, her şartta zahmetsizce lüks içinde yol alabiliyor. Aracın Black Badge versiyonu, yaklaşık 600 HP güç üreten V12 motoruyla birlikte 4,7 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor.

Bentley Continental GT

Şehirde dolaşmak için birinci sınıf bir GT arıyorsanız, Bentley Continental GT en iyi seçeneklerden biri. Bu premium coupe, modern tasarımı ve lüks kaplamalarıyla Bentley’in son 10 yılda sunduğu en çok tercih edilen modeli olmayı başardı.

Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce’un kendi liginde rakipsiz olduğunu kabul edersek, Phantom’u lükste son nokta olarak görebilir. Her alanda en iyisini sunan Rolls-Royce Phantom, kısa ve uzun dingil mesafeli iki versiyona sahip.