Geliştirilmiş HondaJet Elite II tanıtıldı

Honda Havacılık Şirketi, sınıfının en yüksek ve en uzağa uçan modeli olan hafif özel jetinin güncellenmiş bir versiyonu olan Elite II’yi tanıttı.

HondaJet Elite II, 2.864 kilometreye kadar uçabilmesi için artırılmış bir yakıt kapasitesine ve ayrıca maksimum kalkış ağırlığını 5 tona çıkaran artan bir brüt ağırlığa sahip. Elite II ayrıca, ağırlık artışıyla birlikte kalkış ve iniş performansını iyileştirmek için yeni bir yer rüzgarlığı, yaklaşma sırasında uçağı sabit tutmak için işitsel ve görsel uyarılar üreten bir Sabitleyici Yaklaşım özelliği ve otonom olarak kontrol etmek için Garmin teknolojisini kullanan Acil Durum Otomatik İniş özelliğine sahip.

İç mekanda ise Elite II, iki yeni iç renk seçeneği, yeni koridor döşeme seçenekleri, daha sessiz bir kabin için geliştirilmiş akustik, pilot koltukları için koyun postu kaplamalar, mürettebat koltuğu için ilave bacak mesafesi, yumuşak gece ayarına sahip çok renkli iç mekan LED aydınlatması, ana giriş kapısı için zemin aydınlatması ve entegre dış ışıklar sunuyor.

HondaJet Elite II ayrıca, dış cepheye baskın kırmızı bir şerit ile tam siyah bir görünüm veren yeni «Black Edition» boya seçeneği sunuyor.

Fotoğraflar: HondaJet