Ritz-Carlton’un İkinci Yüzen Oteli 2024’te Yola Çıkıyor

Ritz-Carlton’un yüzen oteli Ilma, 456 kişilik kapasitesiyle kişi başı 6.800 dolardan başlayan fiyatlarla Eylül 2024’te hizmete giriyor.

7 ile 13 gece arasında değişecek Akdeniz’deki yolculuğa İskenderiye ve İspanya’nın Balear Adaları gibi yerlerde gecelik konaklamalar da dahil olacak.

Misafirler yolculuk süresince 240 metre uzunluğundaki Ritz-Carlton’da iki ayrı havuz, beş restoran, altı bar ve bir spa’da vakit geçirebilecekler. 456 misafir ağırlayabilen gemi, neredeyse bire bir personel-misafir oranına sahip olacak.

Ritz-Carlton, kamaraların klostrofobik ortamlarından çekinenleri özellikle düşünmüş. Ilma’daki toplam 228 süitin tamamında özel balkonlar veya teraslar yer alıyor. Bu süitler, balkonlar hariç 28 metrekare ile 92 metrekare arasında değişiyor. Ayrıca, odalar çift lavabolu banyolar ve ücretsiz lüks olanaklarla donatılmış.

2022’den bu yana lüks gemi yolculukları popülaritesini oldukça artırdı ve birçok lüks otel işletmecisini de bu alana çekti. Geçtiğimiz yıl, Ritz-Carlton’un yanı sıra Four Seasons, Orient Express ve Aman da yeni lüks yolcu gemisi turlarına başlayacaklarını duyurdu.