Katar futbolseverlere özel bir tecrübe yaşatacak

Binlerce dolara satılan lüks maç paketleri ve beş yıldızlı otelleri ile Katar’ın ev sahipliği yapacağı Dünya Kupası, futbolu işçi sınıfının köklerinden ayırarak bir ihtişam parıltısıyla kaplayacak.

Kişi başına düşen dünyanın en yüksek GSYİH’lerinden birine sahip ülkenin lüks tutkusu, dünyanın en prestijli turnuvasını da bulaşıyor. Altı çeşitli yemek eşliğinde, sahanın orta çizgisine bakan bir salonda bir Dünya Kupası grup müsabakasını izlemenin bedeli yaklaşık olarak 5 bin ABD doları.

2022 Dünya Kupası’nın açılış maçına ev sahipliği yapacak Al Bayt Stadyumu, Doha’nın 35 km kuzeyinde, Al Khor şehrinde konumlanıyor.

Enerji zengini ülkede sınırsız bütçesi olanlar için çekici konaklama seçenekleri mevcut. Dünya Kupası süresince lüks otellerde 30 gece konaklama ile bir odanın geceliği yaklaşık 5.000 ABD dolar iken özel suitlerin gecelik fiyatı 30.000 ABD dolardan başlıyor.

2022 Dünya Kupası final maçı Lusail şehrindeki Lusail Stadyumunda oynanacak.

Futbolseverlere özel bir tecrübe yaşatmak isteyen Körfez ülkesi, turnuvanın gerçekleşeceği 20 Kasım – 18 Aralık tarihleri boyunca Katar’a yalnızca Dünya Kupası maç bileti sahipleri ve en fazla üç misafirinin girebileceğini duyurdu.

Katar Dünya Kupası, Doha ve çevresindeki sekiz stadyumda, Brezilya 2014 ve Rusya 2018’e kıyasla mesafelerin kısa olduğu bir bölgede gerçekleşecek.

Bununla beraber, Katar Dünya Kupası çoğu bütçeye uygun maç bileti ve konaklama seçenekleri de sunuyor. Bir grup maçı için en ucuz bilet fiyatı 29 ABD dolarından başlıyor. Birçok futbolseverin, uçakla 1 saat mesafedeki Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Umman’dan günlük uçuşlarla Katar’a yolculuk edecekleri tahmin ediliyor.