Dünyanın En Pahalı Dondurması: Byakuya

Gerçekten lüks ve benzersiz bir dondurma deneyimi arıyorsanız, dünyanın en pahalı dondurması olarak bilinen Byakuya hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Byakuya’nın tek bir porsiyonu 6.696 dolara mal oluyor ve bu da onu dünyanın en pahalı dondurması yapıyor. Ancak bunu karşılayabilenler için gerçekten unutulmaz bir deneyim.

Bu Japon dondurması, beyaz yer mantarı, Parmigiano Reggiano peyniri ve sake kasu gibi en kaliteli malzemelerle yapılır. Daha sonra yenilebilir altın varakla kaplanır ve bu da onu gerçekten görülmesi gereken bir manzara haline getirir.

Byakuya hakkında ilk fark edeceğiniz şey, zengin, kremsi dokusu olacaktır. Taze krema, süt ve yumurta ile yapılır ve beyaz yer mantarı ve peynirin hassas tatları ile aşılanır. Yenilebilir altın yaprak lüks bir dokunuş katar ve ayrıca dondurmanın lezzetini artırmaya yardımcı olur.

Byakuya’nın her porsiyonu güzel bir kara kutuda sunulur. El yapımı metal bir kaşıkla birlikte gelir ve bir şişe beyaz trüf yağı eşlik eder. Kaşık, tapınaklar ve mabetler inşa etmek için kullanılan aynı teknik ve malzemelerle yapılmıştır ve başlı başına bir sanat eseridir.