Bosphorus Grill: Yaz aylarının en keyifli lezzet adresi

Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un Boğaz’ın tam üzerinde yer alan yazlık açık hava mekânı Bosphorus Grill benzersiz öğle ve akşam yemeği lezzetleri ile yaz aylarının en keyifli buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Boğaz’ın tam üzerinde yer alan muhteşem konumu ve atmosferi ile Çırağan Sarayı’ndan Tarihi Yarımada’ya, Kız Kulesi’nden İstanbul Boğazı’na; şehrin ve ışıklarının doyasıya izlendiği yaz boyunca açık olan Bosphorus Grill’de benzersiz öğle ve akşam yemeği lezzetleri sunuluyor. Akdeniz mutfağı ağırlıklı bu lezzet durağında öğle yemeği için à la carte lezzetler damakları lezzetlendirirken; akşam yemeğinde ise çeşitli özgünleştirilmiş lezzetler ve şefler tarafından misafirlerin önünde canlı istasyonlarda pişirilen et ve balık büfelerinde yer alan lezzetler servis ediliyor.

Bu enfes ziyafet şöleninde; masalara servis edilen Ege yöresine özgü çeşit çeşit mezeler, özel sunumuyla deniz tarağının içinde “ceviche”, şefin mevsime özel deniz mahsullerinden oluşturduğu balık tabağı, 42 gün boyunca bekletilmiş ve nemi alınmış antrikot, avokado ezmesi ile beraber trüflü Burrata peyniri salatası, taş fırında ağır ateşte pişen ıstakozlu lahmacun, döner ve dönerli pide gibi lezzetler, köz patlıcan peltesi ve kibrit patates yatağında özel Bosphorus kebabı, her ay düzenli olarak şefin değiştirdiği imza yemeği gibi ana yemekler, tatlı olarak ise Bosphorus Grill’e özgün sunumlarıyla Vanilyalı Crème Brûlée ve sıcak çikolata soslu Çırağan Cheesecake öne çıkanlar arasında yerini alıyor.

Muhteşem konumu, benzersiz atmosferi ve enfes lezzetleriyle Bosphorus Grill, Boğaz’ın hemen yanı başında keyifli à la carte öğle ve akşam yemekleri için misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Dileyen konuklar arzu ederlerse Bosphorus Grill’e kara yoluna ek olarak restoranın önünde bulunan iskeleden, Boğaz’ın en keyifli ve hızlı ulaşım araçlarından biri olan tekne ile de konforlu bir şekilde ulaşabilirler.