Superyat Yaşam Tarzına Uygunluğuyla Öne Çıkan Kevlar Kompozit Katamaranı VisionF 100

Türk tekne üreticisi VisionF Yachts, VisionF 100 adlı yeni güçlü katamaranını tanıtt. VisionF 100, şirketin kevlar kompozit malzemeden inşa ettiği ilk tekne olacak.

Mukavemet-ağırlık oranını optimize etmek için tercih edilen malzemenin sonucu olarak VisionF 100, son derece hafif bir yapıpya ve mükemmel dayanıklılığa sahip olacak.

Yaşama alanı üzerinde de önemli bir avantaja sahip katamaran, süperyat yaşam tarzına doğrudan uyum sağlayan bir dizi olanak sunuyor. Örneğin, arka kokpit, tüm gemi mürettebatı için yemek alanına sahip ve arka bank, ters çevrilebilir ve kıç üstünde asılı bir terasa bakacak şekilde ayarlanabiliyor.

Öte yandan, baş güvertesi o kadar geniş ki, zarif bir cam tabanlı jakuzi, bir bar ve oturma birimleri için bolca alan bulunuyor.

İç kısımda ana güverte salonunda, her iki tarafında tam yükseklikte sürgülü cam kapılar bulunur ve dışarıya açılan katlanabilir güverte duvarlarıyla uyum sağlıyor. Gövde içerisindeki alan tamamen kişiselleştirilebiliyor.

İç kısımda en fazla altı adet özel banyolu misafir kabinine, tam donanımlı bir mutfak bölümüne ve üç adede kadar mürettebat kabinine yer var.

Büyük boyutlarına rağmen, sadece 1,2 metrelik draft ile sığ sularda ve gizli koylarda seyir yapmayı mümkün kılan VisionF 100, gücünü dört adet Volvo Penta IPS 1050 dizel motorundan alacak. Her bir motorundan 800 beygir gücü alacak şekilde tasarlanan tekne, yaklaşık 22 knot hıza ulaşabilecek.

30,5 metrelik VisionF 100’ün teslimatlarına 2025 yılında başlaması bekleniyor.