Sonbahar’da denizin keyfini tekrar yaşamak isteyenlere 10 destinasyon

Eylül ayı özellikle tatil beldelerinde tatilin en sakin geçtiği aylardan biri. Dolayısıyla henüz deniz tatili yapmayanlar ya da yaz bitmeden son bir kez daha denize girmek isteyenler için eylül ayı her daim ideal bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Ülkemizde de eylül ayında tatil yapmak isteyenlere özel çok sayıda tatil beldesi var.

İşte Türkiye’de Eylül ayında da denize girilebilecek 10 özel destinasyonu.

Bodrum

Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Bodrum, özellikle de tatilcilerin evlerine dönmeye başladığı Eylül ayında sakin bir tatil beldesi oluyor. Hem suyun hala ılık olması hem de ortamın huzurlu olması eylül ayında Bodrum’u unutulmaz kılıyor. Bodrum Kalesi ve Halikarnas Mozolesi gibi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler de bulunuyor.

Fethiye

Bölgenin en güzel dönemi olarak Eylül ayı öne çıkıyor. Fethiye’de deniz suyu sıcaklığı eylül ayında hala girilebilecek seviyelerde oluyor ve ilçe bu ayda daha az kalabalık oluyor. Hem doğasıyla hem tarihi güzellikleriyle dünyanın ilgisini çeken Fethiye’de ziyaret edilecek bir çok farklı nokta bulunuyor.

Kuşadası

Aydın’ın en güzel ilçelerinden Kuşadası, eylül ayında denize girilecek eşsiz destinasyonlardan biri. Ayrıca Zeus Mağarası, Kuşadası Milli Parkı, Güvercinada ve Kurşunlu Manastırı da mutlaka ziyaretçilerin gezi listesinde bulunmalı.

Çeşme

Çeşme, eşsiz denizi sayesinde her geçen gün daha çok tercih edilen bir ilçe. Ege Bölgesi’nin en güzel plajlarından birkaçını sınırlarında bulunduran Çeşme, eylül ayında hem daha sakin hem de denizi hala ılık oluyor. İlçede bembeyaz kumlarıyla dünya çapında ünlenen Ilıca Plajı’nda, dalgasız deniziyle beğeni kazanan Altınkum Plajı’nda ve turkuaz renkli sularıyla gidenlerin tekrar gitmek istediği Ayayorgi Koyu’nda yüzülebilir.

Karaburun

Eylül ayında denize girmek için uygun olan bir diğer seçenek İzmir’in az bilinen ilçelerinden Karaburun. Doğal güzelliği ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan ilçe, oldukça küçük. Doğa tatili için ideal olan bölge, dalış yapmak için de sıklıkla tercih ediliyor.

Datça

Sonbaharın tadını çıkarmak için ideal tatil lokasyonlarından Datça, ılık havası, berrak denizi, sakin atmosferi ile eylül keyfi için çok güzel bir nokta.

Kaş

Birbirinden ünlü plajlarıyla yazın yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği tatil beldelerinden birisi olan Kaş’ta eylül ayında daha sakin ve keyifli bir tatil mümkün. Antalya’nın en batısında yer alan Kaş, berrak denizleri ile biliniyor ve scubadiving deneyimi için tercih edilen bir lokasyon.

Marmaris

Mavi ve yeşilin bir araya geldiği ilçelerden Marmaris, eylül ayında kalabalıktan uzak sakin bir tatil için eşsiz bir yer. Özellikle ilçeye bağlı mahallelerden Turunç hem eşsiz deniziyle hem de sakin atmosferiyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Side

Antalya’nın doğusunda bulunan Side’de Ekim ayı ortasına kadar rahatça denize girilebiliyor. Side tatilinde Side Antik Kenti, Aspendos Antik Tiyatrosu gibi popüler tarihi yerleri mutlaka gezilmeli.

Kemer

Kemer de tıpkı Side gibi yaz aylarında oldukça ilgi çekiyor. Dolayısıyla eylül ayında hem ilçenin hem de denizin tadı kalabalıktan uzak bir şekilde daha güzel çıkıyor.