Sirena 78, Cannes Yat Festivali’nde sahneye çıkıyor

Yat endüstrisinin en önemli fuarlarından biri olan Cannes Yat Festivali, bu yıl 6-11 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her sene sektörün en büyük markalarının yeni modellerini sergilediği fuarda bu sene, Türkiye’nin ilk seri üretim yat markası Sirena Yachts’ın Sirena 78’i de ilk kez meraklılarıyla buluşacak.

Henüz lansmanı yapılmadığı halde yoğun bir ilgiye mağruz kalan Sirena 78’in kendilerini heyacandırdıklarını belirten Sirena Marine CEO’su Çağın Genç, “Sirena Marine olarak yarı deplasman tekneleri sınıfında seri üretim yapan hiçbir markanın sunmadığı müşteriye özel kişiselleştirme imkanını sunuyoruz. İç ve dış tasarımının sahibinin isteğine göre düzenlenebilmesi için birçok seçenek sunan Sirena 78’de bu konuda çıtayı daha da yukarı çekerek tekne severlerin takdirini kazanmış olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Dünyanınn dört bir yanındaki bayilerimizle güçlü bir küresel ağa sahip bir marka olarak birçok ülkeden aldığımız geri bildirimler, deniz tutkunlarının büyük bir heyecanla Sirena 78’i beklediğini gösteriyor” dedi.

Uzun menzilli seyir kapasitesine sahip tam donanımlı bir cruiser olarak tasarlanan Sirena 78’in alametifarikası, iç ve dış tasarımının sahibinin isteğine göre düzenlenebilmesi. Örneğin flybridge’i tekne sahibinin isteğine göre açık, yarı kapalı veya tamamen kapalı olarak tasarlanabiliyor. Bu seçenek, Sirena 78’in farklı iklimlerde rahatlıkla kullanılabilmesine imkan tanıyor.

Flybridge, yarı kapalı ya da tamamen kapalı olarak tercih edilse dahi içerinin aydınlığından ödün verilmiyor. Çok büyük pencereleri sayesinde flybridge, tamamen kapalı bile olsa gün ışığı ve deniz manzarasıyla bütünleşiyor. Sirena 78’in salonu da sahibinin isteğine göre iki farklı seçenekte tasarlanabiliyor.

Sirena 78’in sıra dışı tasarımının dikkat çekici bir başka özelliği de ana güvertede kaptan köşkünün bulunmaması. Bu sayede güverte tamamen misafirlere kalıyor ve onlara ferahfeza bir alan sunuyor.

Ana güverteden içeri girildiğinde devasa mutfağa ulaşılıyor. Mutfağın ortasında yer alan ada tezgah, kimi zaman sohbet eşliğinde kahve içmek kimi zaman da birlikte yemek hazırlamak için samimi bir buluşma noktası. Sirena 78’in mutfağı, ada dışındaki geniş tezgahı, derin lavabosu, tam donanımlı ekipmanı ve ekstra saklama alanlarıyla yemek hazırlama işini büyük bir keyife dönüştürüyor.

Yeni modelin ana kamarası da göz kamaştırıcı büyüklükte. Gövdenin tüm enine yayılan ana kamara özel banyosu ve ayrı giyinme alanıyla tekne sahibine müthiş bir konfor sunuyor. VIP kamara ise baş tarafta yer alıyor. Ebeveyn banyosuna sahip VIP kamara, geniş pencereleriyle deniz manzarasını ve gün ışığını olduğu gibi içeriye taşıyor.

Sirena 78’in görenleri büyüleyecek yanlarından biri de yenilikçi ön güverte alanı. L şeklindeki kanepelere masalarla birlikte iskele ve sancaktaki devasa güneşlenme alanının eşlik ettiği bu alan kalabalıktan uzak güneşin tadını çıkarmak isteyenleri ıssız bir plaj gibi kucaklıyor.

Geniş hacmiyle sınıfındaki rakiplere fark atan Sirena 78, uzun menzili sayesinde sahibini en konforlu koşullarda yeni ufuklara doğru unutulmaz seyirler vaat ediyor. Yaşanabilirlik ve özelleştirilebilmeye odaklanan tasarım konsepti sayesinde Sirena 78, benzerleri arasında özel bir yere sahip.