Şanlıurfa’nın İlk Uluslararası Beş Yıldızlı Oteli Açıldı

Şanlıurfa’nın ilk uluslararası beş yıldızlı oteli DoubleTree by Hilton Şanlıurfa kapılarını açtı.

17’si süit 190 misafir odası, toplamda 1.150 kişilik kapasiteye sahip toplantı ve etkinlik alanları, 1.600 m2’lik spa ve sağlık merkezi ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Modern mimarinin, son teknoloji ürünlerle buluştuğu otel, bölgenin tarihi ve kültürel değerlerinden izler taşıyan sanat eserlerine de ev sahipliği yapıyor.

11 katlı otel, 28 m2’den başlayan standart ve delüks odalardan, alerjiye duyarlı odaya ve 116 m2 genişliğinde, içinde mutfak, oturma odası ve yemek masası bulunan Kral Dairesi’ne kadar farklı özelliklerdeki odaları ile misafirlerine modern ve konforlu bir konaklama sunuyor.

İç mimarisinde Şanlıurfa’nın tarihsel ve kültürel öğelerinden esinlenen otelde, özellikle Balıklıgöl ve Göbeklitepe’ye ait pek çok figürü görmek mümkün. Otelin içinerisinde kullanılan sanat eserlerinin tamamı ise Şanlıurfalı sanatçılar tarafından bölgenin zengin tarihi dokusunu yansıtacak şekilde tasarlandı.

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, toplantı ve etkinlikler için şehrin ana arterlerine yakın konumda, toplam 1.500 m2‘lik alanıyla ister küçük toplantılar ister görkemli davetler için benzersiz bir seçenek sunuyor. Toplamda 900 kişiye kadar konuk ağırlayabilen ve ayrı girişe sahip Urfa Balo Salonu ikiye bölünebilirken, gün ışığı alabilen Halfeti Salonu, üçe bölünebiliyor ve şık kahve molalarına ev sahipliği yapacak ferah fuayesiyle hizmet veriyor. Otel, 14 kişiye kadar özel toplantılar için tasarlanan Siverek Toplantı Salonu’na da ev sahipliği yapıyor.

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, bölgenin en gelişmiş spa ve sağlık kulübüne ev sahipliği yapıyor. Alanında deneyimli Spa Soul tarafından işletilen 1600 m2’lik sağlık kompleksinde yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, son teknoloji spor ekipmanlarına sahip spor salonu, sauna ve buhar odaları, igloo, Türk Hamamları, biri VIP, biri cilt bakımı olmak üzere toplamda 7 masaj ve bakım odası ile hem sağlık hem de spor tutkunlarına benzersiz bir deneyim sunuyor. Bölgenin ilk özel fizyoterapik ölçüm odası ile her misafir kendi kişisel gereksinimleri doğrultusunda sistemli bir analizden geçirilerek kendine özel bir spor ve sağlık programına sahip olabiliyor. Ayrıca, Balili özel terapistler eşliğinde gerek klasik spa bakımları gerekse organik ve otantik bakım ritüelleri ile misafirlere özel bir spa deneyimi yaşatılıyor.