Panerai sanal dünyayı keşfe çıkıyor

Floransa merkezli saat üreticisi Panerai, tüketicilerin dijital dünyadaki yolculuğunu geliştirmel için önde gelen NFT platformu Arianee ile ortaklık kurdu. Toplamda sadece 50 parça ile sınırlı olacak Radiomir Eilean Experience Edition, satın almak koleksiyonculara Amalfi Sahili boyunca bir yat gezisi ve benzersiz bir NFT sunacak.

Radiomir Eilean Experience Edition için tasarlanan eşsiz 50 NFT parça, geniş çapta beğeni kazanmış multidisipliner bir İtalyan sanatçı olan Skygolpe tarafından meydana getirildi. Panerai, NFT’leri müşterilerini markaya bağlayan bir dijital pasaport olarak tanımlıyor.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Panerai (@panerai)

Markanın dijital sanatları keşfi hakkında konuşan CEO Jean-Marc Pontroue, «Panerai’nin korkusuz bir bakış açısı var. Marka, üretimimizde ve ötesinde her zaman yeni teknolojinin ön saflarında kalmaya kararlıdır. Müşterilerimize daha zenginleştirilmiş bir deneyim sunmamızı sağlayacak her ortamı veya teknolojiyi her zaman takip edeceğiz»

Saat endüstrisinin eski nesiller tarafından takdir edildiği biliniyor ve Metaverse, NFT gibi yeni deneyimlerin nasıl karşılanacağı net değil. Diğer yandan, genç nesiller sanal dünyada markalarla etkileşim kurmak veya dijital sanat koleksiyonu oluşturmak gibi deneyimlere tamamen açıklar.