Kraliyet ödüllü İngiliz tasarımcı Tom Dixon İstanbul’a geliyor

Aydınlatma, mobilya ve aksesuar tasarımında “çok yönlülüğü ve yenilikçi” özellikleriyle öne çıkan tasarımcı Tom Dixon, Türkiye’de 10 yılı geride bırakan lüks mobilya mağazası diseňo’nun davetlisi olarak İstanbul’a geliyor.

Tom Dixon, kendi adını taşıyan global markasının 20’nci yılı kutlamaları çerçevesinde birçok global tasarım devi markalarını bir araya getiren diseňo’nun Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ndeki showroomunda 9 Kasım’da Türk tasarımcılar, iç mimarlar ve sektör temsilcileriyle buluşacak.

2002 yılında kurulan Tom Dixon markası, bugün 90 ülkede temsil edilen İngiliz lüks tasarım markası olarak dikkat çekiyor. Mobilya, aydınlatma ve aksesuarlarda uzmanlaşan Tom Dixon’ın Londra, Milano, Hong Kong, New York, Tokyo, Şanghay ve Hangzhou’da merkezleri bulunuyor.

Kendi kendini yetiştirmiş birisi olarak tasarım dünyasına adım atan ve inovatif yaklaşımıyla dikkat çeken Tom Dixon, kısa bir sürede en çok konuşulan, daima yeni malzemeler deneyen ve bunun yanında da endüstriyel fikirleri de üst düzey tasarımlara uygulayan avangart tasarımcılardan biri olmayı başarmış.

İngiliz tasarım dünyasına yaptığı hizmetlerden dolayı Kraliçe tarafından Britanya İmparatorluğu Nişanı (OBE) ile ödüllendirilen Tom Dixon ayrıca birçok uluslararası ödülün de sahibi.