Erkekler için en iyi sonbahar parfümleri

Yaz, resmi olarak sona erdi ve rahat kazakları, dökülen yapraklarıyla en iyi parfümlerin sezonu sonbaharı hissetmek üzereyiz. İşte, son zamanlarda piyasaya sürülmüş, sedir ve sandal ağacı gibi odunsu tonları ve yatıştırıcı kokularıyla sonbahara en uygun parfümler.

Tom Ford Noir Extreme

Listeye Tom Ford’un modern bir başyapıtı ile başlıyoruz. 2015 yılında piyasaya sürülen güzel ve karmaşık bir erkeksi kokuya sahip Noir Extreme. Parfüm, sağlam bir uzun ömürlülüğe, iyi bir projeksiyona sahip ve sonbahar için mükemmel.

Üst notalarda kakule, hindistan cevizi, safran, mandalina, portakal çiçeği. Ortaa kulfi, gül, sakız, portakal çiçeği ve yasemin var. Alt notalarda vanilya, kehribar, sandal ağacı bulunuyor.

Bu gurme parfümü kesinlikle en iyisi değil, diğer yandan herhangi bir erkeğin düşünmeden tercih edebileceği bir seçenektir.

Versace Eros EDP

2020’de piyasaya sürülen parfüm, EDT’nin rafine bir versiyonudur. Çok uzun ömürlü, sağlam bir projeksiyona sahip ve kadınların bayıldığı bir koku.

Üst notalarda nane, elma şekeri, limon, mandalina var. Ortada ambroxan, adaçayı ve sardunya; alt notalarda vanilya, sandal ağacı, sedir, paçuli, deri ve acı portakal var.

Nane ve elma şekeri kokularını tercih etmiyorsanız, EDT tercih edebilirsiniz.

Creed Viking Cologne

Güzel kokmak istiyor ve sınırsız bir bütçeniz varsa, Creed Viking Cologne’a bir göz atın.

Bir berber dükkanını andıran kokusuyla Viking Cologne üst notalarında mandalina, limon, pembe biber ve bergamot bulunur. Ortada lavanta, sardunya, biberiye, adaçayı ve hindistan cevizi; alt notalarda vetiver, sandal ağacı, sedir, olibanum ve paçuli var.

Genel olarak Creed parfümleri nispeten hafif ve pahalıdır.

Paco Rabanne One Million Parfum

Ağır ve uzun süren kokuları tercih ediyorsanız, bu parfüm size hitap ediyor olabilir. İyi bir projeksiyona sahip, uzun ömürlü ve doğrudan bir koku. Bu parfümü öne çıkaran ise üst notalardaki çiçeksi kokular.

Notalar sümbülteber, amber, tuz, solar, deri, manoi yağı, kaşmeran, labdanum ve çam. Ilık bir sonbahar günü için mükemmel bir seçim.

Givenchy Gentleman EDP Reserve Privêe

Sentetik veya tatlı kokular yerine daha rafine ve iyi harmanlanmış bir koku arıyorsanız, Givenchy’nin Gentleman serisinin bir parçası olan bu 2022 parfümüne göz atın. Bu bir eau de parfum ve kesinlikle bir beyefendi.

Üst nota bergamot, orta notalar ise iris ve kestane. Alt notalarda viski, ahşap ve kehribar bulunuyor.

Bu notaların sadeliği sizi yanıltmasın, bu parfüm modern bir başyapıt. Yalnızca sonbahar değil, 4 mevsim kullanabilirsiniz ve hatta imza kokunuz bile olabilir.

Bvlgari Man Terrae Essence

Yeni, taşıması zor ve topraksı notalara sahip bir şey arıyorsanız, Bvglari’nin Terrae Essence’ını deneyin.

Üst notalar ağaç kavunu, kalamansi; orta notalar vetiver, orris; alt notalar topraksı notalar ve styrax var.

Satın almadan önce denediğinizden emin olmalısınız. Cildinize uyuyorsa, başka kimsenin kullanmadığı bir kokuya sahip olacaksınız.

Jean Paul Gaultier Le Male Le Parfum

Güvenle taşıyabileceğiniz parfümlere geri dönecek olursak, 2020’de piyasaya çıkan Le Male Le Parfüm birçok iltifat almanıza neden olabilir. Jean Paul Gaultier’in parfümlerinden herhangi birine aşina iseniz, tatlı olduklarını bilirsiniz. Bu da kesinlikle öyle ve bütün gün süren güçlü bir projeksiyonu var.

Üst notalarda kaküle; ortada lavanta ve iris; alt notalarda vanilya, oryantal notalar ve odunsu notalara sahip.

Deneyen birçok insan, Le Male’nin 1994’teki orijinal formülasyonunu hatırlattığını dile getiriyor.

Armani Code EDP

Daha eski bir kokuyu alıp onu eau de parfum olarak adlandırma trendine uyan bir diğer marka Armani Code, yaklaşık 20 yıl önce çıkan orijinaline çok benziyor.

Üst notalar lavanta, limon ve bergamot; ortada tonka fasülyesi; alt notalarda vanilya, süet, misk ve sedir var.

Montblanc Legend EDP

Listenin sonunda, Montblanc’ın 2020 yılında piyasaya sürdüğü Legend Eu de Parfum bulunuyor.

Üst notalarda bergamot, menekşe yaprağı bulunuyor. Ortada odun, yasemin, manolya var. Alt notalarda meşe yosunu ve deri.

1990’ların gözde parfümü Abercrombie & Fitch Fierce’ın bir klonu olan bu parfüm, sonbahara uygun ve her ortamda rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir kokuya sahip.