Caresse Bodrum, Sanat ve Tatili Buluşturan Caresse Art Projesini Tanıttı

Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, sanat turizmini teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla Haziran ayından itibaren Caresse Art projesini başlatıyor. Bu projeyle birlikte otel, sanatın farklı disiplinlerinden eserleri konuklarıyla buluşturacak ve Bodrum’daki sanat ortamına katkıda bulunacak.

Otel, uluslararası otel zinciri Marriott International’ın, The Luxury Collection markası altında yer alan Bodrum’daki ilk tatil köyü olan Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum, Asarlık Mevkii’nin Bodrum ve Bitez koyu arasındaki sakin ve gizli noktasında bulunuyor.

Caresse Art projesi, yerli ve yabancı Türk sanatçılarının eserlerini Caresse Bodrum’un mimari dokusuyla birleştirerek vizyoner bir proje olarak tanımlanıyor. Sanat yönetimini üstlenen Elçin Sümer, projenin ilk çalışması olan “Artistik Integrity” adlı sergiyi sanatseverlerle buluşturuyor.

Caresse Art; Server Demirtaş, Hanefi Yeter, Ayla Turan, Ara Güler, Kemal Tufan, İbrahim Örs, Cihat Aral ve Mert Ege Köse gibi isimlerin de yer aldığı 100 sanatçının, toplamda 400 ve üzeri eserinin sergileneceği ve sezon boyunca birçok sanatsal etkinliğe yer verilecek bir art fair olarak kurgulanmış.

Caresse Art’ın küratörü Elçin Sümer, projenin sanatsal yaklaşımını belirlerken hedefinin, doğanın ve mimarinin yaşam alanları üzerindeki güçlü etkisini göz önünde bulundurarak, sanatın bu etkiyi tamamlayıcı bir şekilde kullanmak olduğunu belirtti. Bu düşünceden yola çıkarak, çok disiplinli bir sanat anlayışıyla bir platform oluşturmayı amaçladı. Bu proje sayesinde sanat eserleri, mekanın önemini vurgularken aynı zamanda yerel sanatçılara kendilerini ifade edebilecekleri özgün alanlar sağlandı. Caresse Bodrum, mimarisi ve lüks hizmet anlayışıyla birlikte Caresse Art projesiyle misafirlerin duyusal deneyimlerini zenginleştirmeye hazırlanıyor.

Caresse Art küratörü Elçin Sümer